Pies Towarzysz Pierwszego Stopnia PT-1

Dnia 11.09 w Chorzowie przystąpiliśmy (ja+futro) do związkowego egzaminu PT-1. Ja jak zwykle się denerwowałam, ale futro nie zawiodło i pięknie zaprezentowało swoje umiejętności otrzymując 192/200pkt i uzyskując 1 lokatę na grupę zdających psów! Nie przeszkadzały mu strzały, duża grupa ludzi oraz szczekających psów.  Sędziował Pan Marek Szczepański - międzynarodowy sędzia prób pracy.

Szczegółowa ocena:
1.  Chodzenie przy nodze na smyczy - 19/20pkt
2.  Chodzenie przy nodze bez smyczy -39/40pkt
3.  Przywołanie do nogi - 9/10pkt
4.  Przynoszenie własnego przedmiotu - 30/30pkt
5.  Zmiany pozycji na odległość siad,waruj - 20/20pkt
6.  Bieganie na komendę i przywołanie do nogi - 15/20pkt
7.  Badanie uzębienia - 10/10pkt
8.  Pozostawanie psa w pozycji siad - 20/20pkt

9.  Pozostawanie psa w pozycji waruj - 20/20pkt 
10. Wrażenie ogólne - 10/10pkt 
Jedyne co Prince mógł zrobić lepiej podczas egzaminu, to bieganie, ale cóż obcy teren to większę ryzyko że pańcia się zgubi, a od czego jest briard? żeby pilnować pańcie . Jestem bardzo zadowolona z mojego kochanego futerka.

 

  
 

Dog Frisbee

Na początku nie myślałam o frisbee, ta dyscyplina kojarzyła mi się tylko z borderami i aussie. Obserwująć jednak silny popęd łupu u Prince oraz chęć do robienia wszystkiego wszędzie i zawsze stwierdziłam, że może spróbujemy. Był już wtedy po prześwietleniu bioder i łokci - wszystko w porządku. Kupiłam pierwsze dyski, poczytałam trochę w internecie, znajoma pokazała mi jak puszczać rollery i tak się zaczeło. Prince pokochał dyski i bardzo szybko przeszliśmy do łapania dysku w powietrzu. Trenowaliśmy w klubie Frisbee Silesia Disc Dog Club przez jeden sezon.